قالب وبلاگ
نويسندگان

 

چگونه برای نوشتن ایده ها و موضوعات جدید پیدا کنیم؟

 

 

اگر یک نویسنده باشید گاه لازم است برای نوشتن در عمق مطلب غوطه ور شوید. و درست زمانی که می خواهید به مطلب با دید عمقی تری نگاه کنید متوجه می شوید که توانایی نوشتن ندارید و مغزتان با شما یاری نمی کند یا اصلاً از نوشتن پشیمان می شوید. این لحظه ای است که هر نویسنده ای به کمک نیاز دارد تا دوباره ذهن خلاق خود را به کار بیندازد و شروع به نوشتن کند. و یکی از روش هایی که می تواند به هر نویسنده ای در چنین شرایطی کمک کند استفاده از روش سیلان ذهنی است.

 

ادامه در ادامه مطلب ....

 

 


 

 

 با استفاده از این روش دوباره قلم شما به کار خواهد افتاد و بهترین قسمت این است که دیگر نیازی نیست که یک شاهکار خلق کنید.

در حقیقت به کمک روش سیلان ذهنی شما می توانید بهتر از ضمیر وجودی خود استفاده کنید تا بنویسید این روش هیچ کاری نمی کند به غیر از این که گرد و غبار و تار عنکوبوتی را که روی مقابل چشمان شماست پاک می کند و به شما تعدادی ایده جدید برای نوشتن می دهد که از بین آنها می توانید یک ایده عالی برای نوشتن بیابید.

 

 

 

برای شروع سیلان ذهنی در محیطی آرام و ساکت بنشینید هیچ چیز جز یک قلم و کاغذ نیاز ندارید. نوک قلم خود را روی کاغذ قرار دهید و نوشتن را آغاز کنید هر چیزی که به فکرتان می رسد بنویسید. مهم نیست که این افکار و ایده ها چقدر اهمیت دارند، چقدر جالب هستند، از نظر نگارشی درست هستند، یک نظریه کامل هستند یا چیزی که حواس شما را پرت کرده است فقط آن چیزی که به ذهن شما می رسد بنویسید. حتی اگر چیزی به ذهنتان نمی رسد می توانید بنویسید: «چیزی به فکرم نمی رسد، چیزی به فکرم نمی رسد.»

 

 به نوشتن ادامه دهید تا چیزی به ذهن شما برسد. این روش خوبی برای بیرون انداختن افکار مزاحم از ذهن است و به کمک آن می توانید مشکلات روزمره ای را که همیشه ذهن ما را مشغول کرده اند و مانع از فکر کردن و نوشتن می شوند به راحتی فراموش کنید و بر نوشتن متمرکز شوید. این تمرین را حداقل 30 دقیقه انجام دهید و به این ترتیب اگر این روش را امتحان کردید و نتوانستید به خوبی از آن استفاده کنید پیشنهاد می کنم یک موضوع را برای خود انتخاب کنید و سیلان ذهنی را برای آن اجرا کنید.

 یک موضوع را برای سیلان ذهنی انتخاب کنید و هر چه را درباره آن به نظرتان می رسد بنویسید این موضوع به عنوان مثال می تواند ماهیگری باشد. خوب فرض کنید می خواهید این روش را برای موضوع جدید بکار گیرید می توانید از یک گردش در دوران نوجوانی با پدر خود بنویسید یا می توانید از یک آگهی بازرگانی درباره تور ماهیگیری بنویسید. صفحه را درباره هر چیزی که از ماهیگیری به ذهنتان می رسد پر کنید. استفاده از روش سیلان ذهنی با تمرکز بر موضوعی خاص می تواند برای انجام پروژه های نویسندگی بسیار با ارزش باشد به این ترتیب می توانید به بهترین شکل موضوع را توصیف کنید. حتی اگر نمی توانید موضوعی برای سیلان ذهنی پیدا کنید کافیست تلوزیون را روشن کنید و درباره اولین موضوعی که می بینید شروع به نوشتن کنید.

neveshtan2

نوشته های شما به روش سیلان ذهنی می توانند در جایی بایگانی شوند

و هنگام نوشتن هر از چند گاهی به آنها مراجعه کنید و از مطالب آنها برای پروژه های خود استفاده کنید این نوشته ها می توانند به شما دید بدهند. و بهترین راه استفاده از سیلان ذهنی این است که هر چیزی که به ذهن شما می رسد بدون تعارف و بدون توجه به ارزش و اهمیت آن بنویسید نگران خوب یا بد بودن آنچه می نویسید نباشید چون کسی غیر از شما قرار نیست آنها را بخواند. این یک فرصت برای نوشتن با آسودگی و آرامش است نوشتن بی تکلف، آزاد و بدون نگرانی فقط از آن لذت ببرید.

[ پنجشنبه ٢٩ بهمن ۱۳٩٤ ] [ ٦:۱٧ ‎ق.ظ ] [ حانیه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من حانیه متولد 9/8/80 هستم .از 8 سالگی شروع به نوشتن این وبلاگ کردم..... به خونه ی من خوش اومدید . تو این خونه خودم فرمانروا هستم ....خودم می نویسم و عکس میزارم ...تازه عکساشم خودم با فتوشاپ درست میکنم ( البته بعضی هاشو) این وبلاگ بیشتر درمورد موضوع های مربوط به شعر و داستان (ادبیات) هست ... امید وارم مطالب توی وبم مورد استفاده تون قرار بگیره ....
صفحات دیگر
لینک های مفید
امکانات وب

قالب براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود [Mail_Form]


ایران رمان

پری شهر قصه ها

براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود [Mail_Form]